MA0402XR102M100
Mfr.Part #
MA0402XR102M100
Description
CAP CER 1000PF 10V X7R 0402
Capacitance :
1000 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10V