MA0402XR103M500
Mfr.Part #
MA0402XR103M500
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 0402
Capacitance :
10000 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50V