MA0402XR103M250
Mfr.Part #
MA0402XR103M250
Description
CAP CER 10000PF 25V X7R 0402
Capacitance :
10000 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25V