MA0603XR104K160
Mfr.Part #
MA0603XR104K160
Description
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603
Capacitance :
0.1 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
16V