MA0402CG3R3B500
Mfr.Part #
MA0402CG3R3B500
Description
CAP CER 3.3PF 50V C0G/NP0 0402
Capacitance :
3.3 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
50V