3022-010-N
Mfr.Part #
3022-010-N
Manufacturer
TE Connectivity Measurement Specialties
Description
ACCELEROMETER 10G ANALOG
Stock
4
Manufacturer :
Product Category :
Motion Sensors - Accelerometers
Acceleration Range :
±10g
Axis :
Z
Bandwidth :
400Hz
Features :
Mounting Type :
Adhesive
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Output Type :
Analog Voltage
Package / Case :
5-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Sensitivity (LSB/g) :
Sensitivity (mV/g) :
4.5
Supplier Device Package :
Type :
Analog
Voltage - Supply :
2V ~ 10V