ACS754SCB-100-PFF
Mfr.Part #
ACS754SCB-100-PFF
Description
SENSOR CURRENT HALL 100A AC/DC
Accuracy :
±0.9%
Current - Sensing :
100A
Current - Supply (Max) :
10mA
Frequency :
DC ~ 35kHz
Linearity :
±0.8%
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C
Package / Case :
5-CB Formed Leads, PFF
Response Time :
11µs
Sensitivity :
20mV/A
Supplier Device Package :
5-CB Module
Voltage - Supply :
5V