ACS754LCB-130-PSF
Mfr.Part #
ACS754LCB-130-PSF
Description
SENSOR CURRENT HALL 130A AC/DC
Accuracy :
±1%
Current - Sensing :
130A
Current - Supply (Max) :
10mA
Frequency :
DC ~ 35kHz
Linearity :
±1.5%
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C
Package / Case :
5-CB Formed Leads, PSF
Response Time :
11µs
Sensitivity :
15mV/A
Supplier Device Package :
5-CB Module
Voltage - Supply :
5V