ACS752SCA-100
Mfr.Part #
ACS752SCA-100
Description
SENSOR CURRENT HALL 100A AC/DC
Accuracy :
±1%
Current - Sensing :
100A
Current - Supply (Max) :
10mA
Frequency :
DC ~ 50kHz
Linearity :
±4.4%
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C
Package / Case :
5-CA Formed Leads, PFF
Response Time :
8µs
Sensitivity :
20mV/A
Supplier Device Package :
5-CA Module
Voltage - Supply :
5V