ACS750LCA-075
Mfr.Part #
ACS750LCA-075
Description
SENSOR CURRENT HALL 75A AC/DC
Accuracy :
±1%
Current - Sensing :
75A
Current - Supply (Max) :
10mA
Frequency :
DC ~ 13kHz
Linearity :
±5%
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C
Package / Case :
5-CA Formed Leads, PFF
Response Time :
27µs
Sensitivity :
19.75mV/A
Supplier Device Package :
5-CA Module
Voltage - Supply :
5V