ACS756SCB-100B-PFF-T
Mfr.Part #
ACS756SCB-100B-PFF-T
Description
SENSOR CURRENT HALL
Accuracy :
±7%
Current - Sensing :
100A
Current - Supply (Max) :
14mA
Frequency :
DC ~ 120kHz
Linearity :
±1.75%
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C
Package / Case :
5-CB Formed Leads, PFF
Product Status :
Active
Response Time :
3µs
Sensitivity :
20mV/A
Supplier Device Package :
5-CB Module
Voltage - Supply :
3V ~ 5.5V