ACS725LMATR-30AB-T
Mfr.Part #
ACS725LMATR-30AB-T
Description
SENSOR CURRENT HALL 30A 16SOIC
Accuracy :
±0.9%
Current - Sensing :
30A
Current - Supply (Max) :
14mA
For Measuring :
AC/DC
Frequency :
DC ~ 120kHz
Linearity :
±1.5%
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C
Polarization :
Bidirectional
Voltage - Supply :
3V ~ 3.6V