ACS725KMATR-30AB-T
Mfr.Part #
ACS725KMATR-30AB-T
Description
SENSOR CURRENT HALL 30A AC/DC
Accuracy :
±1%
Current - Sensing :
30A
Current - Supply (Max) :
14mA
For Measuring :
AC/DC
Frequency :
DC ~ 120kHz
Linearity :
±1%
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Polarization :
Bidirectional
Sensitivity :
44mV/A
Voltage - Supply :
3V ~ 3.6V